Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 43 látogató
böngészi oldalunkat.

8 a 18-ból
2010-05-22 23:00:00
Túlbuzgó Önkéntes Matematika Szakkörünk (TÖMSZ) eheti feladata: Folytasd a következő számsort: 1, 0, 1, 2 ! Mi így folytattuk: 8, azaz nyolc aranyat nyertünk az V. Földharc Versenyen! Emlékeztetőül két héttel ezelőtti feladványunk: mit kapsz, ha tökéletesen helyezel el három szabályos háromszöget? (megoldás: csapatbajnoki döntő mérkőzést).

11+1 egy tucat: 11 kemény harcossal indult a Tatami Centrum az UTE Birkózó Csarnokában május 22-én megrendezett V. Földharc Versenyen: Steigler Alida, Balogh Andrea a nők között, Balog Zoltán, Dér István, Péli Árpád, Tóth Dániel a juniorok között, Lakatos "ebihal" Sándor és Szűcs Kristóf "IronMan" az I. korosztályban, Kelemen Attila a II. korosztályban, míg Tóth Zoltán és Szűcs Sándor a III. korosztályban képviselte a klubot. A csapat felkészítője, pást melletti súgója, irányítója és energia-töltője senpai Fekete Sándor volt.

1, 0, 1, 2 számsor folytatása 8 ! Míg az I. Földharc Versenyen 1 aranyérmet nyertünk (sensei Mócza Lajos III/75 kg), ez sajnos a másodikon nem sikerült, de a harmadikon már újra (senpai Fekete Sándor III/95 kg), a negyediken pedig dupláztunk (Steigler Alida junior leány, Tóth Zoltán III/85 kg). Bár sejtettük, hogy még ennél is többre vagyunk képesek, de a mai eredmény minden várakozásunkat felülmúlta!

8 a 18-ból: A mai versenyen 18 kategóriában rendeztük meg a küzdelmeket és a 18 kategóriából 8-at nyert a Tatami Centrum 11 versenyzője!
Aranyérmes lett:
a Junior leány kategóriában: Steigler Alida
a Női I. kategóriában: Balogh Andrea
a Junior 55 kg kategóriában: Péli Árpád
a Junior 65 kg kategóriában: Dér István
az I/65 kg kategóriában: Lakatos "ebihal" Sándor
az I/85 kg kategóriában: Szűcs Kristóf "IronMan"
a II/65 kg kategóriában: Kelemen Attila
az Abszolút -85 kg kategóriában: Szűcs Kristóf "IronMan"!

11-ből 11:Mindegyik versenyzőnk érmet szerzett! Az ezüst és bronzérmeink:
a Junior 55 kg kategóriában ezüstérmes: Balog Zoltán
a Junior 65 kg kategóriában bronzérmes: Tóth Dániel
a III/85 kg kategóriában bronzérmes: Tóth Zoltán
a III/95 kg kategóriában ezüstérmes: Szűcs Sándor
az Abszolút -85 kg kategóriában bronzérmes: Lakatos "ebihal" Sándor!

-28 kg: Lakatos "ebihal" Sándor is elindult az Abszolút -85 kg kategóriában és mint látjuk bronzérmet szerzett. Az egyik fordulóban ellenfele Neugman Dávid volt, akit habár nem tudott lekopogtatni, vagy leszorítani, de sikerrel verte vissza a támadásait és végül súllyal győzött. A mérlegeléskor a két versenyző között 28 kg (50%) különbség volt.

Három a magyar igazság: Horváth László (Gracie Barra), aki egyébként a mai napon egyedüliként a sajátja mellett mind a kettő abszolút kategóriában indult, és a legtöbb mérkőzést vívta (kilencet), ebből hármat a Tatami Centrum versenyzői ellen az Abszolút -85 kg második, harmadik és negyedik fordulójában. Elsőként Tóth Zolival került össze, akit ponttal győzött le, másodikként Lakatos "ebihal" Sándort akadályozta meg a döntőbe jutásában, a döntőben viszont Szűcs Kristóf "IronMan" már legyőzte őt! Horváth László mind a három éremből szerzett egyet-egyet: saját kategóriájában (II/85 kg) aranyérmes, a kisebbik abszolútban ezüstérmes, a nagyobbikban bronzérmes lett! Ezzel a teljesítménnyel a két-két aranyat szerző Szekeres Ákos (Gracie Barra) és Szűcs Kristóf "IronMan" mellett a verseny legeredményesebb versenyzője lett!

6., 12., 6., 5., 1.: A Tatami Centrum helyezései az eddigi öt csapatversenyen. Az első nem igazán összehasonlítható a többivel, hiszen akkor még nem engedtük a szövetségen kívüli csapatok (pl. a brazil ju jitsu klubok, a judo klubok stb.) indulását. Látszik a töretlen fejlődés, de az is, hogy ezt az eredményt nem vártuk, nem várhattuk előzetesen. Az a hihetetlen mennyiségű munka mutatja meg az eredményét, melyet versenyzőink senpai Fekete Sándor vezetésével elvégeztek!

1, 8, 22: Az őrült május folytatódott! Május 1-én meglepést okoztak versenyzőink az V. Submisson Grappling Open-en, május 8-án a FILA-Grappling Csapatversenyen robbantottak, majd május 22-én az V. Földharc Versenyen feltették az i-re a pontot, a legeredményesebbek lettünk. Az biztos, hogy 2010 májusa mint az Őrült Május fog bekerülni a klub történetébe!

2, 5, 11: Május 1-én 2 versenyzőnk léphetett dobogóra az V. Submission Grappling Open-en: Lakatos "ebihal" Sándor a 65 kg-ban aranyérmes lett (emlékezetes mérkőzésen Claudio Roberto ellen), senpai Fekete Sándor a 95 kg-ban ezüstérmes lett! Május 8-án a FILA-Grappling NoGi Csapatbajnokságon 5 versenyzőnk állt dobogón: a Lakatos "ebihal" Sándor, Kelemen Attila, Szűcs Kristóf "IronMan", Tóth Zoltán, Fekete Sándor felállású csapatunk ezüstérmes lett! Ma, május 22-én az V. Földharc Versenyen pedig mind a 11 versenyzőnk dobogóra léphetett!