Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 135 látogató
böngészi oldalunkat.

II. Budapest Grappling Bajnokság - beszámoló
2014-01-18 23:00:00
A G4 Grappling Liga 2013-2014-es évadának harmadik, budapesti fordulóját rendeztük meg 2014 január 18-án az UTE judo csarnokában. A tavalyi évhez képest új helyszínre a várt nagyszámú nevezés miatt volt szükség, itt már négy páston tudtuk megrendezni a versenyt és volt még egy bemelegítő pást is. A Tatami Centrumot a rendezők mellett öt versenyző képviselte
Szűcs András két aranyérmet is szerzett

Ez volt az eddigi legnagyobb versenyünk. Kétszáznál is több versenyző indult 45 klubból. A Tatami Centrum versenyzője volt: Babéj Hunor, Szőke-Tóth Norisz, Karádi Máté, Szűcs András, Bognár Márk. A szervezők csapatát erősítette: Berkes László, Fekete Sándor, Lakatos Sándor, Szűcs Kristóf, dr. Boromisza Péter, Fekete Róbert, Marozsi Imre, Dencs János, Bus András, Pataki Botond Köszönjük a közreműködést!

Szűcs András versenyzett a legeredményesebben, a Junior Fiú 71 kg-ban megnyerte a Gi és a NoGi kategóriát is. Szintén két helyezést szerzett Szőke-Tóth Norisz, aki a Gyermek1 Fiú 35 kg-ban Gi-ben negyedik, NoGi-ben harmadik helyezett lett. Karádi Máté második helyezett lett a Gi Ifjúsági1 Fiú 53 kg-os kategóriában. Bognár Márk a Gi Felnőtt 75 kg-ban, Babéj Hunor pedig a Manó Fiú 28 kg-ban lett bronzérmes! Gratulálunk!

A tavalyi évhez képest új helyszínre a várt nagyszámú nevezés miatt volt szükség, itt már négy páston tudtuk megrendezni a versenyt és volt még egy bemelegítő pást is. A lelátó viszont kicsinek bizonyult, szerencsére a csarnokot idén átépítik, így talán jövőre is megfelelő lesz a budapesti versenyre. A versenyen eddig nálunk még nem tapasztalt mennyiségű klub indult, 45 klub az ország minden részéről és a határon túlról is. Tíznél több klub először volt jelen, szeretettel üdvözöljük körünkben őket is. Bekapcsolódásukkal a Global Grappling közösségünk immár 77 klubból áll.

Zrínyi Miklós Baranta HMHSE

A versenyt megtisztelte jelenlétével és az érmeket átadta Növényi Norbert Olimpiai Bajnok és Világbajnok. A verseny főbírája Kovács Gábor, igazgatója Berkes László, bírái Fekete Sándor, Lakatos Sándor, Szűcs Kristóf, dr. Boromisza Péter, Merkert Zoltán, Galisz Péter, Németh Krisztián, Herle Zsolt voltak. A verseny orvosa Nagy Gábor volt. Segítők jöttek Kecskemétről, Veszprémből, Hatvanból, Marcaliból, Pécsről. Köszönjük a közreműködést!

A szokásos Gi, NoGi és Combat Grappling versenyszámok mellett NoGi Open volt, összesen 66 kategóriában zajlottak a küzdelmek. Volt bőven nagy létszámú kategória, négyet két csoportos módon rendeztünk meg. Sokan kaptak rangsorpontot, ennek alapján a legeredményesebb klubok a Szegedi Ju Jitsu Egyesület (35 pont), a Grizzly Grappling Team (27 pont) és a Pitbull Debrecen (25 pont) lettek.

A harmadik fordulóban kiosztott pontokkal frissítettük az összesített Rangsorlistát, az idei év összesített listáján a klubok között a Tatami Centrum (92,5 pont), a Grizzly Grappling Team (89 pont), a Szegedi Küzdősport Klub (52 pont) állnak az élen. Az egyéni összesített listát Hasznos Attila (28 pont Szegedi Ju Jitsu Egyesület), Rákóczi Tamás (21,5 pont Gracie Barra Debrecen), és Szűcs Kristóf (21 pont Tatami Centrum) vezetik. Újdonság, hogy közöljük a férfi felnőtt súlycsoportonkénti Rangsorlistát is.

A korábbi fordulókhoz hasonlóan most is három különdíjat ajánlott fel az International Jiu Jitsu Alliance. A Legeredményesebb Gyermek versenyzőnek járó különdíjat Pap Roland - BBME, a Legeredményesebb Női versenyzőnek járó különdíjat Illés Anna - Központi Budo Akadémia SE, a Legeredményesebb Férfi versenyzőnek járó különdíjat pedig Rákóczi Tamás - Gracie Barra Debrecen kapta. A díjakat a szervezet magyarországi képviselője, Nagy Róbert adta át.

Ebben a fordulóban Gi Open versenyszámot rendeztünk. A dobóra jutók kupákat kaptak, az első helyezett ez mellé még 200 Euro különdíjat is. Ennek a versenyszámnak a nevezése ingyenes volt, azok a versenyzők nevezhettek, akiknek volt súlycsoportos nevezésük. A Gi Open versenyszám győztese Erdős Máté - Gracie Barra Dél-Pest volt, második helyezett lett Makó Dávid - Gracie Barra Dél-Pest, a két harmadik helyezett pedig Csuka Balázs - Hatvani dojo és Dencinger Dávid - PKA Team Székesfehérvár lettek. Gratulálunk!

A G4 Grappling Liga 2013-2014-es évada a 4. fordulóval folytatódik, az I. Debrecen Grappling Bajnokságot a Monostorpályi Sportcsarnokban (Monostorpályi út 9/b) rendezzük meg 2014 március 8-án. Egy újabb város iratkozik fel tehát a versenyhelyszínek sorába. A házigazda Kiss László – Grizzly Grappling Team lesz. Lesz néhány változás a lebonyolításban a budapestihez képest, 12 órától folyamatos díjátadást tervezünk, a tatamik nem állnak le, illetve a NoGi Open kora délután lesz, a NoGi versenyszámok elején, hogy mindenki élvezhesse. Jó felkészülést kívánunk és találkozunk Debrecenben!