Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 74 látogató
böngészi oldalunkat.

Hatvan 2015 Grappling Bajnokság és Emlékverseny - beszámoló
2015-10-17 23:59:00
Klubunk tagjai kiválóan szerepeltek a G4 Grappling Liga 2015-2016-os évadának nyitó fordulóján Hatvanban. Tizenkettő első helyezést, négy második és három harmadik helyezést, valamint egy negyedik helyezést szereztek és összetettben a klubok között a legtöbb rangsor pontot kapták. Sárkány Balázs lett a Legeredményesebb Gyermek Versenyző. Gratulálunk!
Három Tatami Centrum-os versenyző a Gi Férfi Open -80 kg. kategória dobogóján

Sárkány Marcell Gi Gyermek1 32 kg-ban negyedik, NoGi Gyermek1 32 kg.-ban második lett!
Szőke Tóth Norisz mindegyik éremből szerzett egyet, Gi Gyermek2 48 kg-ban első, 44 kg-ban második, NoGi Gyermek2 44 kg-ban pedig harmadik lett!
Dobos András duplázott, megnyerte az Ifjúsági1 50 kg-is kategóriát Gi-ben és NoGi-ben is!
Sárkány Balázs úgy lett a Legeredményesebb Gyermek Versenyző, hogy négy(!) kategóriában szerzett elsőséget, megnyerte az Ifjúsági2 45 kg és 50 kg kategóriát Gi-ben és NoGi-ben is!
Gálik Máté is négy érmet szerzett, a Gi Junior 70 kg-ban is első, a Gi Haladó Felnőtt 70 kg-ban is első, a NoGi Junior 70 kg-ban is első, míg a Gi Open Férfi -80 kg-ban második lett (Szűcs András mögött)!
Pataki Botond Gi Haladó Férfi 65 kg-ban második, a NoGi Haladó Felnőtt 65 kg-ban harmadik, a Gi Open Férfi -80 kg-ban harmadik lett!
Szűcs András a Gi Haladó Férfi 75 kg. és a Gi Open Férfi -80 kg kategóriát is megnyerte! Gratulálunk!

Az évad első fordulója hagyományosan az Észak-Magyarországi Régióban van. Így volt ez most is, a negyedik évad elején is, ismét Hatvanban rendeztük meg és szintén hagyomány, hogy ez egyben Emlékverseny is. A mai versenyen már nem csak Rohács Norbertre, hanem minden olyan sporttársunkra emlékeztünk, akik már nem lehetnek velünk. Rohács Norbert, Csapó Ferenc és Vikker Dániel képét ki is tettük az emlékasztalra.

A Megnyitó ünnepségen Pálinkás Szilvia megható módon emlékezett elhunyt sporttársainkra. Ezt követően a tavalyi évadra vonatkozó összetett egyéni és klub helyezetettnek járó kupákat adtuk át. A harmadik évadban klub összetett kategóriában első lett a Miskolci Ju Jitsu Egyesület, második a Tatami Centrum, harmadik a Bács-Team. Egyéni összetett kategóriában első lett Muzsai Nimród Orion (Kismészáros Kempo SE), második Sejkoczki Dávid (Miskolci Ju Jitsu Egyesület), harmadik pedig Ördög Balázs (Miskolci Ju Jitsu Egyesület). Gratulálunk!

A Megnyitó ünnepségen Kovács Gábor főbíró elmondta, hogy magalakult a Global Grappling Egyesület, ezentúl az Egyesület szervezi a versenyeket, a nevezési díjakat az Egyesület számlájára kell utalni. Elmondta azt is, hogy tagjai lettünk a Magyar Grappling és MMA Szövetségnek, a Szövetség grappling versenyeit mi szervezzük. Ezzel a csatlakozással megnyílik az út a Magyar Bajnokság és a Diákolimpia megszervezésére. Még a megnyitón köszöntöttük a versenyünkön újonnan részt vevő klubokat: Jiu-Jitsu Kiskunfélegyháza, Wrestling Team MMA, Muszasi Isaszeg, Re-Gym, Révész Ju-jitsu Nagykökényes, Sárosdi Kempo SE, Zen Bu Kan Nebo Dojo. Kívánjuk, hogy fejődésükre szolgáljon a versenyeinken való részvétel!

A versenyen nevezési csúcs született, négy tatamin még soha nem rendeztünk ilyen nagy versenyt. 359 nevezés volt és 108 kategóriában 347 mérkőzést bonyolítottunk le, ami már közel van az elméletileg lehetséges 400-hoz. Többek között ez is volt az oka annak, hogy a szokásosnál később, negyed nyolckor fejeződött be a verseny. Köszönjük az érdeklődést és igyekszünk szervezetileg is és technikailag is felnőni a feladathoz!

A Hatvan 2015 Grappling Bajnokság és Emlékverseny nevezései

A verseny főbírája Kovács Gábor, versenyigazgatója Berkes László, a bírók pedig Balogh Andrea, Fekete Sándor, Merkert Zoltán, dr. Boromisza Péter, Herle Zsolt, Klajkó Zoltán, Vancsik Nándor, Greksa Zoltán, Lisztes Károly, Izsák Bálint voltak. A négy pástot a Koko Fight Club, a Bács-Team, a Marcali VSZSE és a Tatami Centrum vitték, köszönjük!

A lebonyolítási rend a hagyományokhoz híven Gi Grappling, Open, NoGi Grappling, Combat Grappling és Kesztyűs Küzdelem volt. A versenyen Gi Open volt, a három kategóriában összesen 32-en neveztek. A verseny különlegessége volt, hogy két támogatónk is volt, az ABURA CONTACT és a Shogun Fight Shop. Köszönjük! Mindketten az Open kategória helyezettjeit támogatták, így az első helyezett a kupa és a pénzjutalom mellett egy Gi-vel is gazdagabb lett, illetve minden dobogós kapott ABURA ajándékcsomagot. Köszönjük Ámán Krisztián és Koczka Bernát segítségét!

A Gi Női Open helyezettjei: I. Kovács Alexandra (Kismészáros Kempo SE), II. Pál Nóra (WBJ Hungary Jiu Jitsu), III. Badacsonyi Viktória (IJK Monorierdő dojo). A Gi Férfi -80 kg. Open helyezettjei: I. Szűcs András (Tatami Centrum), II. Gálik Máté (Tatami Centrum), III. Dencinger Dávid (Mátra Kempo SE) és Pataki Botond (Tatami Centrum). A Gi Férfi 80+ kg. Open helyezettjei: I. Sándor József (Carlson Gracie BloodLine), II. Schuck Gergely (Carlson Gracie Hungary Team), III. Svéda Márk (Gracie Barra Hungary) és Imre Zsolt (Bács-Team). Gratulálunk!

Nagy Róbert az International Jiu Jitsu Alliance képviselője a mai versenyre is felajánlotta a különdíjakat. A Legeredményesebb Gyermek Versenyző Sárkány Balázs (Tatami Centrum), a Legeredményesebb Női Versenyző Kovács Alexandra (Kismészáros Kempo SE) és a Legeredményesebb Férfi Versenyző Sándor József (Carlson Gracie BloodLine) lett. A versenyen legtöbb rangsor pontot a Tatami Centrum szerezte (72 pont) második a Miskolci Ju Jitsu Egyesület (46 pont), harmadik a Kismészáros Kempo SE (37 pont) lett. Gratulálunk!

Ebben az évadban először nyolc régióban nyolc G4 Liga forduló lesz. Új régiónk a Nyugat-Dunántúli Régió és új versenyhelyszínünk Győr, ahol a második fordulót fogjuk rendezni. A Győr 2015 Grappling Bajnokságot 2015 november 7-én rendezzük meg. A verseny érdekessége, hogy ismét lehet Superfight-ra jelentkezni Szűcs Kristóffal, illetve ezen a versenyen Kesztyűs Open lesz. Mindenkit szeretettel várunk!