Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 61 látogató
böngészi oldalunkat.

2015/2016 tanévi Grappling Diákolimpia és Global Kupa 2016 – beszámoló
2016-06-04 23:00:00
A G4 Liga 7. fordulója június 4-én volt Kecskeméten. A Gi és NoGi versenyszámokban az Ifjúsági2 és Junior korosztálynak ez egyben Diákolimpia is volt, a többieknek "csak" normál Liga forduló. A Tatami Centrum nagy létszámban vett részt a versenyen versenyzőkkel és szervezőkkel. Kiváló eredmények születtek és továbbra is klubunk vezeti a ranglistát.
Ács Mónika Gyermek 1 Leány 28 kg-ban versenyzett és Gi-ben negyedik, NoGi-ben második lett!
Székedi Fanni Gyermek 1 Leány 32 kg-ban versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is első lett!
Cserényi Helga Gi Gyermek2 Leány 44 kg-os kategóriában versenyzett és harmadik lett!
Varga Nikolett Gi Felnőtt Női 65 kg-os kategóriában versenyzett és harmadik lett!
Somodi Zétény Manó Fiú 24 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is megnyerte!
Kanizsai-Nagy Zétény Manó Fiú 24 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is második lett!
Székedi Igor Manó Fiú 30 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is megnyerte!
Oláh László szintén Manó Fiú 30 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben becsülettel küzdött, NoGi-ben negyedik lett!
Babéj Hunor Gyermek 1 Fiú 28 kg-ban versenyzett és Gi-ben harmadik, NoGi-ben első lett!
Mitykó-Decendario Miklós Gyermek 1 Fiú 28 kg-ban versenyzett és Gi-ben negyedik, NoGi-ben második lett!
Kanizsai-Nagy Zalán Gyermek 1 Fiú 28 kg-ban versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is becsülettel küzdött!
Sárkány Marcell Gyermek 1 Fiú 32 kg-ban versenyzett és Gi-ben megnyerte, NoGi-ben második lett!
Szűcs Péter Gyermek 1 Fiú 32 kg-ban versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is negyedik lett!
Pálfi Bálint Gyermek 1 Fiú 32 kg-ban versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is becsülettel küzdött!
Győri Ágoston Gyermek 1 Fiú 40 kg-ban versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is második lett!
Sipos Gergely Gyermek 2 Fiú 32 kg-ban versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is második lett!
Ács Zoltán Gyermek 2 Fiú 40 kg-ban versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is negyedik lett!
Nagy Lőrinc Gyermek 2 Fiú 48 kg-ban versenyzett és Gi-ben harmadik, NoGi-ben második lett!
Beháni Máté Gyermek 2 Fiú 48 kg-ban versenyzett és Gi-ben negyedik, NoGi-ben harmadik lett!
Gubacsi Dániel Gyermek 2 Fiú 56 kg-ban versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is második lett!
Dobos András Gi Ifjúsági 1 Fiú Fiú 60 kg-ban harmadik helyezett lett!
István Bálint Ifjúsági2 Diákolimpia 45 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is megnyerte!
Sárkány Balázs Ifjúsági2 Diákolimpia 55 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is megnyerte!
Kocsis Dávid Gi Ifjúsági2 Diákolimpia 65 kg-os kategóriában második lett!
Csóka Tamás Junior Diákolimpia 65 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben második lett, NoGi-ben pedig megnyerte!
Pataki Botond Junior Diákolimpia 70 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben megnyerte, NoGi-ben pedig második lett!
Gálik Máté Junior Diákolimpia 70 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben második lett, NoGi-ben pedig megnyerte! Máté a NoGi Open 80+(!) kategóriában is elindult és második lett!
Karádi Máté Gi Junior Diákolimpia 70 kg-os kategóriában becsülettel küzdött!
Szűcs András Junior Diákolimpia 75 kg-os kategóriában versenyzett és Gi-ben is és NoGi-ben is megnyerte! Andris ezem kívül megnyerte a Kesztyűs Küzdelem Junior Fiú 75 kg-os és a NoGi Open -80 kg-os kategóriát is! A négy aranyéremmel Andris lett a Legeredményesebb Férfi Versenyző! Gratulálunk!
Lakatos Sándor Gi Felnőtt Férfi 70 kg-os kategóriában első, NoGi Open -80 kg-os kategóriában második lett!
Antal Attila Gi Felnőtt Férfi 95 kg-os kategóriában harmadik lett!
Marozsi Imre Gi Kezdő Férfi 75 kg-os kategóriát megnyerte, a Gi Master Férfi 75 kg-os kategóriában pedig negyedik lett!
Ambrus Géza Gi Master Férfi 80 kg-os kategóriában harmadik lett!
Mézes Tamás NoGi Master Férfi 80 kg-os kategóriát megnyerte!
Gratulálunk!

2016 június 4-én Kecskeméten, a Messzi István Sportcsarnokban rendeztük meg öt páston az első Grappling Diákolimpiát. Ez a Diákolimpia része volt a G4 Grappling Liga 2015-2016-os évadának 7. fordulójának, amit Global Kupa 2016 néven rendeztünk meg. A fordulóban a Gi Grappling és NoGi Grappling versenyszámok Ifjúsági2 és Junior korosztályba eső leány és fiú kategóriái tartoztak a Diákolimpiához. Negyven kategóriába összesen 138 nevezés érkezett az iskolákból és a klubokból. Kettő kategóriában elérte a nevezők száma a nyolc főt, így hatan kaphatnak 10-10 pontot a felvételijükhöz. A többi kategóriában a normál Liga fordulót rendeztük meg.

Az első Grappling Diákolimpiát megtisztelte a jelenlétével a Magyar Diáksport Szövetség részéről Tóth Krisztina, a Magyar Birkózó Szövetség részéről Farkas Tibor főtitkár és Puksa Ferenc elnökségi tag. A verseny főbírója Kovács Gábor, versenyigazgatója Berkes László, bírái dr. Boromisza Péter, Fekete Sándor, Fonyó András, Greksa Zoltán, Herle Zsolt, Laczkó Balázs, Lisztes Károly, Merkert Zoltán, Németh Krisztián, Vancsik Nándor, betanuló bírói Pataki Botond, Sós György, Szalai Gergely, Tálos Lajos voltak. Pástot vitt a hatvani, keceli, kecskeméti, marcali, veszprémi képviselet. Köszönjük!

A mérkőzések 10:50-kor kezdődtek és 17:00-ig tartottak. Összesen 100 kategória volt. A versenyen NoGi Grappling Open volt. Ez volt az első verseny, amikor a nők is 100 Euro különdíjat kaptak az Open első helyéért, csakúgy mint a férfiak. A Női Open helyezettjei: első Németh Orsolya (Gracie Barra BITE Dél-Pest), második Lajcsák Brigitta (Vita Gym), harmadik Mátyus Franciska (Gracie Barra BITE Dél-Pest) és Vincze Lilla (Bács-Team). Gratulálunk!

Az érdeklődés nagy volt, első alkalommal lépte át vidéki fordulón a négyszázat a nevezésszám, pontosan annyi volt, mint tavaly a budapesti fordulón. 34 klub 231 fő 441 nevezést adott le. Összesen 127 kategória volt. Diákolimpiához méltóan a fiatalok neveztek igen nagy számban, a felnőtt kategóriák a megszokottnál kicsit kisebb létszámúak voltak. A mérkőzések 10:45-től 18:30-ig zajlottak, így a nagy létszám ellenére sikerült nem túl késői időpontban befejezni a versenyt. Köszönjük a sok segítőnek az áldozatos munkájukat!

A mostani fordulón NoGi versenyszámban volt az Open. A Női Open nyertesei: első Nagy Noémi Katalin (Carlson Gracie Team Hungary), második Bertalan Dzsesszika (Szegedi Küzdősport Klub), harmadik Puskás Boglárka (Koko Fight Club) és Pál Nóra (WBJ Jiu Jitsu). A férfiak -80 kg-os Open kategóriájának a nyertesei: első Szűcs András (Tatami Centrum), második Lakatos Sándor (Tatami Centrum), harmadik Benkő László (Bács-Team) és Botos Zsolt (Miskolci Ju Jitsu Egyesület). A magasabbik férfi Open nyertesei: első Bertalan Dezső (Szegedi Küzdősport Klub), második Gálik Máté (Tatami Centrum), harmadik Tóth Dániel GB Fülöpháza és Táp Ferenc (Növényi Sportakadémia Sopron). Gratulálunk!

Az International Jiu Jitsu Alliance a mai versenyre is felajánlotta a különdíjakat. A Legeredményesebb Gyermek Versenyző Tóth Levente (Mad Max Kempo Dojo SE), a Legeredményesebb Női Versenyző Koleszár Evelin (Miskolci Ju Jitsu Egyesület) és a Legeredményesebb Férfi Versenyző Szűcs András (Tatami Centrum) lett! A versenyen legtöbb rangsor pontot a Tatami Centrum szerezte (135 pont) második a Miskolci Ju Jitsu Egyesület (90 pont), harmadik a Bács-Team (40 pont) lett. Gratulálunk!

A negyedik évadból már csak egy forduló van hátra és egy új város is felkerül a Global Grappling térképére. A Siófok Grappling Bajnokságot 206 július 2-án rendezzük meg a Beszédes József Általános Iskola sportcsarnokában. Az utolsó fordulóban az Open Gi-ben lesz! Mindekit szeretettel várunk!