Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 41 látogató
böngészi oldalunkat.

Szűcs Kristóf Világjátékok győztes!
2017-07-30 00:00:00
A nem olimpiai sportágak Olimpiáján, a szintén négy évente megrendezésre kerülő Világjátékokon (World Games) Szűcs Kristóf ju jitsu sportágban aranyérmet nyert 2017 július 29-én Wroclaw-ban! Kristóf a Newaza (földharc) súlycsoport nélküli kategóriát, az Open-t nyerte meg tökéletes versenyzéssel. Előző napon a Felnőtt 94 kg-os súlycsoportban második helyezett lett. Gratulálunk!

Ez volt a 10. Világjátékok. 31 sportágban 112 országból 3500 sportoló versenyzett 10 napon át július 20. és 30. között. A Ju Jitsu versenyeket a JJIF rendezte Duo, Fighting és Newaza versenyszámokban. A versenyzőknek korábbi világ- és kontinensbajnokságokon kellett kvalifikálniuk magukat.

Szűcs Kristófot a Magyar Ju Jitsu Szövetség indította a 2015-ös JJIF Világbajnokságon Bangkok-ban Thaiföldön. Itt lett harmadik Newaza 94 kg-os kategóriában, így jutott ki Wroclaw-ba. Erről a versenyről itt a honlapunkon is beszámoltunk.

Magyarország sportolói a mostani Világjátékokon 6 arany, 4 ezüst és 4 bronzérmet szereztek és ezzel a 11. helyen végeztek az éremtáblázaton. A 14 éremhez Szűcs Kristóf kettővel járult hozzá. Kecskemét második Világjátékok győztese, négy évvel ezelőtt Cali-ban Székely Lilla búvárúszó nyert a Világjátékokon aranyérmet.

Kristóf az open döntőjében az Egyesült Arab Emirátusokból nevező Faisal Alketbi-t győzte le, akitől előző nap a súlycsoportos döntőben kikapott. Ez így különösen értékes győzelem. Ráadásul az arab bírók döntéseinél rendszeresen lejtett a pálya, már Thaiföldön is csak tőle kapott ki vitatható pontozással.

Kristóf kivételes eredményekkel büszkélkedhetett eddig is (és ezekről az eredményekről itt a honlapunkon mindig be is számoltunk): BJJ és Grappling Világbajnok, többszörös Európa és Ázsia Bajnok. Céltudatossága, a ju jitsu iránti alázata teszi őt kivételessé, mindannyiunk példaképévé. Gratulálunk és biztosak vagyunk abban, hogy még sok kiváló eredménnyel örvendeztet meg minket. csak így tovább!