Szervezzük a Global Grappling versenyeket
Jelenleg 33 látogató
böngészi oldalunkat.

Szeged 2015 Grappling Bajnokság - beszámoló
2015-11-28 23:00:00
Negyedik alkalommal rendeztük meg a Szegedi Küzdősport Egyesülettel közösen azt a Küzdősport Gálát, melynek része volt a G4 Liga 3. fordulója. A Tatami Centrum versenyzői kiválóan szerepeltek, tizenegy első, két második és három harmadik helyezést értek el, a klubok között összesítésben pedig a másodikak lettek. A Legeredményesebb Gyermek Versenyző különdíjat Sárkány Balázs kapta. Gratulálunk!
Szűcs András 73(!) kg-osan megnyerte az Open 80+ kategóriát

Szőke Tóth Norisz minden éremből szerzett egyet-egyet. Gi Gyermek2 44 kg-ban második, Gi Ifjúsági1 45 kg-ban harmadik, míg a NoGi Gyermek2 44 kg kategóriát megnyerte!
Sárkány Balázs négy kategóriában indult, megnyerte az Ifjúsági2 55 kg-os kategóriát Gi-ben és NoGi-ben is, ezen kívül a NoGi Ifjúsági2 50 kg és a NoGi Junior 55 kg kategóriát is!
Karádi Máté Gi Ifjúsági2 60 kg-ban harmadik, a NoGi Ifjúsági2 60 kg-ban első lett!
Pataki Botond megnyerte a Gi Junior 65 kg és a Gi Felnőtt 70 kg kategóriát is!
Gálik Máté elindult a Gi Junior 70 kg-ban első, a Gi Felnőtt 70 kg kategóriában második, a NoGi Open -80 kg-ban pedig harmadik lett!
Szűcs András a Gi Felnőtt 75 kg-os és NoGi Open 80+ kg kategóriát is megnyerte! Gratulálunk!

Három forduló után összesítésben a Tatami Centrum a klubok között az első helyen áll, az egyéni összesített rangsorlistán pedig az első négy helyen a klubunk versenyzői vannak!

A mostani évadban kettő helyett már három őszi versenyt rendeztünk, ráadásul eléggé sűrítve, háromhetenként. Novemberben volt már egy verseny Győrben, ennek ellenére a szegedi verseny nevezéseinek a száma is tovább emelkedett. Mígy tavaly 284, idén már 356 nevezés a szegedi versenyen. Idén is egy nagyszabású Amatőr Küzdősport Gála része a versenyünk, melyet a Szegedi Küzdősport Klubbal közösen négy tatamin és egy ketrecben rendeztünk meg.

A versenyen 40 klub 195 fő 356 nevezéssel indult. Új klubok: Szamuráj Szektor, Immortals Szentes, Gracie Jiu Jitsu Tamási, Idei-Fight Team. Szerettel köszöntjük őket a Global Grappling versenyrendszerében!

A verseny főbírája Merkert Zoltán, versenyigazgatója Berkes László, bírái Fekete Sándor, Szűcs Kristóf, Lakatos Sándor, dr. Boromisza Péter, Herle Zsolt, Vancsik Nándor, Greksa Zoltán, Fonyó András voltak. Pástot vitt a Bács-Team, a Tatami Centrum, a Koko Fight Club, a VRSE Ju Jitsu Veszprém. Köszönjük!

A versenyen NoGi Open volt. A ketrec jelenlétét kihasználva megrendeztük a Cage Grappling versenyszámot is Felnőtt Férfi 80 kg és 95 kg kategóriákban. 345 mérkőzés került lebonyolításra 102 kategóriában. 11:15-kor kezdődött a verseny és 18:30-kor ért véget.

A NoGi Open mindhárom kategóriában megrendezésre került. A Női Nogi Open kategóriában első lett Lajcsák Brigitta – Miskolci Ju Jitsu Egyesület, a Férfi Felnőtt -80 kg kategóriát nyerte Soltész László – Pitbull Debrecen, a Férfi Felnőtt 80+ kg kategóriát pedig Szűcs András – Tatami Centrum. Szűcs Kristóf testvére 73 kg-osan nyerte meg a legsúlyosabb kategóriát! Gratulálunk!

Több olyan versenyző is volt, aki megnyerte mind a Gi, mind a NoGi kategóriáját: Soltész Alexandra – Miskolci Ju Jitsu Egyesület, Mellik Noémi – Miskolci Ju Jitsu Egyesület, Kálmán Marcell – Miskolci Ju Jitsu Egyesület, Lückl Zsombor – Gracie Jiu Jitsu Tamási, Farkas Ferenc – Bács-Team, Lückl Levente – Gracie Jiu Jitsu Tamási, Sárkány Balázs – Tatami Centrum, Schnürlein Andor – Bács-Team, Takács Bendegúz – Gracie Jiu Jitsu Tamási, Imre Zsolt – Bács-Team, Vörös Péter – Szegedi Küzdősport Klub, Benkő László – Bács-Team. Gratulálunk!

Nagy Róbert az International Jiu Jitsu Alliance képviselője a mai versenyre is felajánlotta a különdíjakat. A Legeredményesebb Gyermek Versenyző Sárkány Balázs – Tatami Centrum, a Legeredményesebb Női Versenyző Soltész Alexandra – Miskolci Ju Jitsu Egyesület és a Legeredményesebb Férfi Versenyző Imre Zsolt – Bács-Team lett. A versenyen legtöbb rangsor pontot a Bács-Team szerezte (62 pont) második a Tatami Centrum (56 pont), harmadik a Szegedi Küzdősport Klub (49 pont) lett. Gratulálunk!

Ezzel az őszi fordulók befejeződtek, következik 2016 február 13-án a 4. forduló Budapesten, ez viszont már 2016 évi Grappling Magyar Bajnokság néven lesz megrendezve, mivel megújult a Magyar Grappling és MMA Szövetség! Előtte még megrendezzük januárban a Global Grappling Kongresszust és a Kesztyűs Küzdelem Csapatbajnokságot!